OTVÁRACIE HODINY: PO-SO od 7:00, NE od 14:00 ... Chlieb a pekárenske výrobky si môžete objednať aj online či telefonicky na 0949 000 388

Nopalové produkty

2 položiek celkom
Nopalovy rozok
€0,50

Čerstvé pečivo z našej pekárne

Kód: 66
Nopalovy chlieb
€2,60

Čerstvé pečivo z našej pekárne

Kód: 64

V Mexiku raste 60 druhov Nopalu, z ktorých iba 13 je jedlých. Opuntia ficus indica – copena V1 je jediný kaktus, ktorý nemá ostne a je lesklý. Nopal sa pestuje priemyslovo a v Mexiku má viac než šesťdesiatročnú tradíciu. Vďaka kvalitnej lávovej pôde v  blízkosti činnej sopky Popocatepetl a nadmorskej výške 1500 až 3000m má neobvykle vysoký obsah nutričných hodnôt. Zber je dvakrát do roka.

Novinkou v našom pekárenskom sortimente, ktorý si sami vyrábame v našej pekárni, je Nopalový chlieb, ktorý by sme vám radi predstavili vo videu. Pán Vladimír Komínek majiteľ patentu sa tomu venuje 12 rokov a iba nám v Trnave prepustil ochrannú známku, aby sme tento výnimočný chlieb ako jediná pekáreň mohli piecť. V sortimente  od dnes bude Nopalový chlieb, Nopalový chlieb s cibuľkou a Nopalové rožky. V každom grame nopalu je 67,71% vlákniny. Tento chlieb je kráľ vlákniny. Je to jediný chlieb, pri konzumácii ktorého je za dodržania pitného režimu obrovský príjem vitamínov, minerálov, aminokyselín. Môžeme používať zdravotné tvrdenie, že to pri krátkom potravinovom cukrovom reťazci veľmi významne znižuje glykemický index a že je to účinné na reguláciu váhy. 

nopal