OTVÁRACIE HODINY: PO-SO od 7:00, NE od 14:00 ... Chlieb a pekárenske výrobky si môžete objednať aj online či telefonicky na 0949 000 388

Frankovka Modrá Víno Dious

Kód: 178
Značka: Víno Dious
€10
Skladom (>5 ks)

Suché, Výber z hrozna, 2017

Detailné informácie

Podrobný popis

Slovenské akostné víno Južnoslovenská vinohradnícka oblasť (chránené označenie pôvodu terroir Rúbaň).

 

Dodatočné parametre

Kategória: Víno
Hmotnosť: 0.75 kg

Víno DIOUS, s.r.o. 919 03 Horné Orešany 239

Novovzniknuté vinárstvo produkciou skôr malé, ale s potenciálom rozvoja, to je Víno Dious. Na vinársky život pod Malými Karpatmi mala veľký vplyv rodina Pálfiovcov a práve na túto históriu vinárstvo nadviazalo. Sídli v zemepanskej pivnici zo 17. storočia, ktorá patrila k majetku Smolenického zámku. Staré klenby citlivo zapracovali do inak modernej vinárskej prevádzky.

Riadené kvasenie je dnes už samozrejmosťou všade, šetrné spracovanie hrozna aj s využitím peristaltickej technológie je v našich podmienkach relatívne nové, ale s tým sa neuspokojili. Išli ešte ďalej, ale to už by asi prezradil priveľa. Kvalita a riadenie kvality je na prvom mieste, čo potvrdil aj audit, vďaka sme získali certifikáciu ISO 9001. Výsledkom ich snahy sú vína, ktoré sa vyznačujú mimoriadnou čistotou a výrazným odrodovým charakterom. V sortimente bielych vín majú odrody Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Veltlínske zelené a odrodu Nória. Červené vína sú zastúpené odrodami Cabernet Sauvignon a pre Orešany typickým Modrým Portugalom. V prípade červených vín, budú využívať kombináciu práce s veľkým aj malým drevom. To znamená predýchanie vín vo veľkom sude a vyzrievanie v barikových sudoch. Výsledky sa dostavili hneď v prvom roku a nájdete tu vína ktoré zaujmú aj vo veľmi silnej konkurencii.