POZOR - HĽADÁME POSILY DO TÍMU - VOLAJTE 0905 913 605 ... Zadajte svoju objednávku do 18:00 hod a bude pripravená nasledujúci pracovný deň medzi 8:00-10:00 alebo 15:00-17:00

Cabernet Sauvignon Rosé Víno Dious

Kód: 174
Značka: Víno Dious
€10
Skladom (>5 ks)

Rosé, polosuché, 2019

Detailné informácie

Podrobný popis

Slovenské akostné odrodové víno Južnoslovenská vinohradnícka oblasť (chránené označenie pôvodu terroir Strekov).

 

Dodatočné parametre

Kategória: Víno
Hmotnosť: 0.75 kg

Víno DIOUS, s.r.o. 919 03 Horné Orešany 239

Novovzniknuté vinárstvo produkciou skôr malé, ale s potenciálom rozvoja, to je Víno Dious. Na vinársky život pod Malými Karpatmi mala veľký vplyv rodina Pálfiovcov a práve na túto históriu vinárstvo nadviazalo. Sídli v zemepanskej pivnici zo 17. storočia, ktorá patrila k majetku Smolenického zámku. Staré klenby citlivo zapracovali do inak modernej vinárskej prevádzky.

Riadené kvasenie je dnes už samozrejmosťou všade, šetrné spracovanie hrozna aj s využitím peristaltickej technológie je v našich podmienkach relatívne nové, ale s tým sa neuspokojili. Išli ešte ďalej, ale to už by asi prezradil priveľa. Kvalita a riadenie kvality je na prvom mieste, čo potvrdil aj audit, vďaka sme získali certifikáciu ISO 9001. Výsledkom ich snahy sú vína, ktoré sa vyznačujú mimoriadnou čistotou a výrazným odrodovým charakterom. V sortimente bielych vín majú odrody Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Veltlínske zelené a odrodu Nória. Červené vína sú zastúpené odrodami Cabernet Sauvignon a pre Orešany typickým Modrým Portugalom. V prípade červených vín, budú využívať kombináciu práce s veľkým aj malým drevom. To znamená predýchanie vín vo veľkom sude a vyzrievanie v barikových sudoch. Výsledky sa dostavili hneď v prvom roku a nájdete tu vína ktoré zaujmú aj vo veľmi silnej konkurencii. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie